Kvalifikovaná certifikačná autorita MO SR
Vítame Vás na stránke kvalifikovaného poskytovateľa dôveryhodných služieb Ministerstva obrany Slovenskej republiky (CAMOSR).
CAMOSR poskytuje v zmysle zákona č. zákon č. 272/2016 Z. z. o dôveryhodných službách pre elektronické transakcie na vnútornom trhu certifikačné služby:
-
vydávanie kvalifikovaných certifikátov,
-
vydávanie časových pečiatok.
Dôležité: Dôveryhodné služby kvalifikovanej certifikačnej autority Ministerstva obrany sú poskytované výhradne fyzickým osobám organizačne patriacim do rezortu obrany.
OZNAM:
Z dôvodu neukončeného procesu certifikačného auditu pre CAMOSR je výdaj kvalifikovaných a mandátnych certifikátov dočasne pozastavený na nový typ čipových kariet Gemalto IDPrime 940.
Z dôvodu ukončenia certifikácie čipových kariet Atos CardAPI V5.0 dňom 26.6.2021 nie je možné na daný typ kariet vydávať kvalifikované a mandátne certifikáty.
Uvedené sa netýka čipových kariet Atos CardAPI V4.4 - výdaj kvalifikovaných a mandátnych certifikátov možný.